Bog & idéInge Degn (red.)

Bøger skrevet af Inge Degn (red.)

Læs mere om Inge Degn (red.)
1 produkter
1 produkter
Frankofoni
Frankofoni - sprog, historie, litteratur og kulturInge Degn (red.)
72,95 DKK
EBOG
Frankofoni - sprog, historie, litteratur og kultur

Mere om Inge Degn (red.)

Inge Degn (red.) har kun en enkelt bog tilgængelig her hos Bog & idé. Det er "Frankofoni". Det er Institut for Sprog og Internationale Kulturstudier, Aalborg Universitet, der har publiceret den på mul. "Frankofoni" er desuden en del af serien "Language and cultural contact".

Når du har fundet bøgerne, du gerne vil købe, skal du først og fremmest vælge, hvilket af de tilgængelige formater du gerne vil have bogen i. Hvis du vælger at bestille din bog i et trykt format, kan du ofte vælge mellem hårde eller bløde omslag. De klassiske hårde omslag er hardback og indbundet, mens de bløde omslag gælder for den billigere paperback samt hæftet bøger. Hvis du gerne vil have din bog med på farten, kan du også vælge den som ebog eller lydbog. Hvis du klikker ind på den bog, du gerne vil læse, kan du se de tilgængelige formater.

"Frankofoni" af Inge Degn (red.)

Hos Bog & idé er "Frankofoni" tilgængelig som pdf. Hvis du endnu ikke har læst denne skønne bog fra Degn (red.), kan du godt glæde dig. Bogen er en del af Degn (red.)s serie "Language and cultural contact". Det er Institut for Sprog og Internationale Kulturstudier, Aalborg Universitet, der har publiceret bogen, og den kan købes online hos Bog & idé på mul.

Endnu en af Inge Degn (red.) fantastiske bøger, som er værd at læse.
Detaljer
Fulde navn:
Inge Degn (red.)